Lokalizacja,Kraków, Polska
48 791 607 288
fizjomotivation@gmail.com

SPORTOWA

FIZJOTERAPIA KRAKÓW

REHABILITACJA SPORTOWA

Obecnie sport jest bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu, jak również sposobu na życie. Stawiamy sobie coraz wyższe cele, przekraczamy niewyobrażalne granice, przez co nasz organizm jest narażony na ogromne przeciążenia. Coraz więcej spędzanych godzin na treningach, maratony, ekstremalne sporty, treningi siłowe. Sama jestem fanką przełamywania własnych słabości oraz aktywnego trybu życia. Nie wyobrażam sobie dnia bez sportu! Często jednak organizm krzyczy stop, potrzebuje odpoczynku i regeneracji. Jednak układ szkieletowo-mięśniowy zawodników często nie ma czasu na regenerację, coraz łatwiej ulega urazom i kontuzjom. Naderwane mięśnie i uszkodzone stawy stają się niestety codziennością, przeciążone kręgosłupy odmawiają posłuszeństwa. W efekcie dochodzi do częstych urazów i kontuzji. Rehabilitacja sportowa pozwala na utrzymanie organizmu zawodnika w pełnej sprawności, jego szybką regenerację i odnowę biologiczną, także w przypadku urazów czy kontuzji szybki powrót sportowca do formy.

CEL REHABILITACJI :

  • przyspieszenie odnowy biologicznej organizmu który jest wystawiony na ekstremalne obciążenia treningowe oraz przeciążenia
  • jest to walka z zespołami bólowymi mięśni, stawów czy kręgosłupa
  • zastosowanie zarówno masażu sportowego  jak i terapii manualnej

Indywidualne podejście uwzględniające specyfikę uprawianej przez sportowca lub amatora dyscypliny.

W przypadku urazów doznanych przez sportowców w trakcie treningów oraz startów istotną rolę w procesie leczenia i powrocie do pełnej sprawności odgrywa właściwie prowadzona rehabilitacja. Jej głównym celem jest jak najszybsze przywrócenie sportowca do sprawności i formy sprzed doznania urazu i umożliwienie mu dalszych startów i osiąganie kolejnych sukcesów.